Zoom használata – hogyan csatlakozhatsz egy híváshoz?

Copy of Klub anyagok cover képei (az összes)(11)
Zoom nevű alkalmazás tökéletes megoldás a csoportos hívásokhoz és webináriumokhoz egyaránt, és a használata is nagyon egyszerű. Ha valaki meghív a beszélgetésbe, akkor regisztráció nélkül, csupán pár kattintással be tudsz csatlakozni. Ezt a módszert mutatom most be.
Olvasási idő: 4 perc

Mit érdemes előtte beszerezned és tesztelned? 

  1. Egy mikrofont, vagy a számítógépbe beépített mikrofont használni és ellenőrizni.
  2. Egy kamerát, vagy egy beépített kamerával rendelkező számítógépet használni.
  3. Fülhallgatót/fejhallgatót, mert a legtöbb esetben probléma szokott adódni ha a számítógép hangszóróin keresztül hallod a hangot (vagy Te fogsz nehezen hallani minket vagy rosszabb esetben nekünk is vissza hallatszódik a hang)
  4. Rendelkezz megfelelő sávszélességű internet kapcsolattal. Lehetőleg ne ebben a periódusban legyen nálad nagyarányú fel és letöltés (például Dropbox, Google Drive vagy egyéb fájlcserélő programok kapcsán), mivel az lassítja számodra programot és így később nem lesz teljesértékű.

Hogyan csatlakozz egy Zoom híváshoz?

Kattints ide a ZOOM telepítéséhez! (kattints a “Download” gombra)

Miután letöltöttük a gépünkre a Zoom-ot, kattintsunk a böngészőnkön belül a letöltésekre, majd válasszuk ki a lementett fájlt. (Hagyjuk jóvá, hogy a program módosításokat hajtson végre a számítógépen).

Az újabb felugró ablaknál kattintsunk a “Hivatkozás megnyitása” – gombra. Ezek után fogadjuk majd el a szabályzatot (kattintsunk az “I agree” gombra), majd beírhatjuk a nevünket, amit majd a beszélgetésben lévő többi személy is látni fog.

Lehet választani, hogy videóval vagy anélkül szeretnénk csatlakozni a beszélgetésbe. Ha csak hanggal szeretnénk kapcsolódni a híváshoz, akkor válasszuk a “Join without Video” gombot. Ezt később bármikor módosíthatjuk.

Utána kattints a “Join with Computer Audio” gombra, és bent is vagy a beszélgetésben. 🙂

Kész is vagy! 🙂

Legfontosabb funkciók

Így fog kinézni a Zoom ablakod (ha nem engedélyezted a kamerát):

Ha a hangodat/videódat szeretnéd ki-be kapcsolni, azt bal oldalt alul tudod megtenni: csupán kattints a mikrofon vagy a kamera ikonra.

A “Share Screen” gombbal meg tudod osztani a képernyődet a többiekkel. Ezt csak akkor használd, ha épp nincs megnyitva egy-egy kellemetlen oldal a gépeden. 🙂


A “Chat” ikonra kattintva üzenetet tudsz küldeni a beszélgetésben résztvevőknek, míg a Record ikonnal fel tudod venni a meetinget.


Végül az “Exit Meeting”-el ki tudsz lépni a beszélgetésből.

Másik szuper lehetőség, hogy ha többen vagytok, akkor két képernyő módból is választhatsz. Ha a Zoom ablak jobb felső sarkában kiválasztod a “Speaker View” opciót, akkor minden résztvevőt a beszélgetésben egyaránt látni fogsz, ugyanolyan méretben.

Ha viszont a “Gallery View”-et választod jobb felül, akkor azt a személyt fogod nagy méretben látni (ahol most Zsolt neve van), aki éppen beszél, a többiek pedig felül kis ablakokban fognak látszódni (ahogy a saját nevem).

Miért jó a breakout room?

A breakout room egy nagyon hasznos funkciója a Zoomnak, ugyanis általa csoportokat lehet létrehozni Zoom híváson belül. Ez akkor nagyon hasznos, ha egy webinárodnál, vagy előadásodnál szeretnéd, ha kisebb csoportokban tudnának egy-egy feladaton dolgozni a résztvevők.

Ráadásul így azok is aktívak tudnak lenni, akik egyébként több tucat ember előtt nem beszélnének szívesen.

Ezt a funkciót abban a Zoom hívásban tudod megtenni, amiben host (azaz admin) vagy. A host tudja azt is kiválasztani, hogy hány fő legyen egy szobában.

A breakout room az online rendezvénynél olyan, mint amikor egy élő eseménynél csoportokra bontva (például asztalonként) kell kifejteni egy-egy témát.

Milyen mikrofont használj?

Kérlek szerezz be egy jó minőségű mikrofont is, hogy gördülékenyen mehessen a kommunikáció is (nagyon rossz érzés, amikor nem értjük a kérdést, és ezért nem tudunk érdemben válaszolni rá, ráadásul sok időt is elvesz a hiba javítása, és lecsúszhatsz fontos részekről is). Előzzük meg ezt a problémát!

Mi nagyon tudjuk ajánlani a Saramonic SA SR-ULM10 mikrofont, ami kb 10.000 Ft-ba kerül, de mégis remek hangzást biztosít, akár telefonon, laptopon vagy számítógépen csatlakozunk a híváshoz, de akkor is nagy segítséget nyújt, ha videót szeretnél felvenni.

A csíptetővel bármilyen ruhádra rá tudod akasztani, és fejhallgatót is tudsz hozzá csatlakoztatni.

Ezt a mikrofont Szilvi és én használjuk, és teljesen meg vagyunk vele elégedve.

A Saramonic mellett a Rode SmartLav+ mikrofont is ajánljuk. Kicsit többe kerül, mint az előző (kb. 20.000 Ft), de nagyon profi hangzást biztosít.

Zsolt is ezt használja a webinárokhoz, a képzésehez és az egyéb (például hirdetési) videóihoz egyaránt.

Szerző:

Vajda Emese

Vajda Emese

Szia, Vajda Emese vagyok. Több mint 6 éve foglalkozom marketinggel, azon belül hirdetések kezelésével, honlapszerkesztéssel és marketing stratégiák tervezésével és kivitelezésével. A DO! marketing csapat tagjaként az a célom, hogy a lehető leghasznosabb ötletekkel, tippekkel tudjalak segíteni Téged és a vállalkozásod.

Kérdésed van / véleményed?

Akkor tedd fel itt:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ki az a Domán Zsolt és miért bízhatsz benne?

Ha most találkozol velem először, akkor bizonyosan bizalmatlan vagy.

Ki ez a Domán Zsolt és miért tudna nekem bármi hasznosat mondani?” – merül fel benned tök jogosan a kérdés. 

Fusd át a történetemet a lenti gombra kattintva és utána döntsd el magad, hogy lehet-e nálam bármi olyan tapasztalat, ami építheti a vállalkozásod.

Keresés

Ha az oldalon található cikkek közt szeretnél keresni:

Követsz már Facebookon?

A közösségi média oldalaimon folyamatosan értékes tartalmakat olvashatsz, kattints a “Kedvelés” gombra:

Instagram jöhet? :)

Az Insta sztorijaimban nagyrészt egyedi tartalom van, amit máshol nem láthatsz. Kövess Instán is, katt a fekete ikonra!