Tartalomjegyzék
Mit érdemes előtte beszerezned és tesztelned?
- Egy mikrofont, vagy a számítógépbe beépített mikrofont használni és ellenőrizni.
- Egy kamerát, vagy egy beépített kamerával rendelkező számítógépet használni.
- Rendelkezz megfelelő sávszélességű internet kapcsolattal. Lehetőleg ne ebben a periódusban legyen nálad nagyarányú fel és letöltés (például Dropbox, Google Drive vagy egyéb fájlcserélő programok kapcsán), mivel az lassítja számodra programot és így később nem lesz teljesértékű.
Hogyan csatlakozz egy Ecamm Live híváshoz?
Első lépésként kattints erre a linkre: https://guest.ecamm.live/25d94e1e5
Ez a link át fog vinni az Ecamm Live egyedi oldalára (ahol már várni foglak az előre lebeszélt időpontban).
A böngésződ meg fogja kérdezni, hogy engedélyezheti-e a kamerádat és a mikrofonodat (ha több kamerád is van, mindegyiket külön meg fogja kérdezni). Kérlek kattints az “Engedélyezés” gombra.
Tipp: mindegyik kamerát és mikrofont engedélyezheted, ha nem tudod, melyik-melyik, hiszen a következő lépésben ki tudod majd választani a legmegfelelőbbet.
Miután sikerültek az engedélyezések, kiválaszthatod a megfelelő kamerát és mikrofont. A “Hello my name is” szöveg után írd be a neved, majd nyomj a “Join” gombra.
Kész is vagy. 🙂
Tipp: ha egy nagyobb, szürke négyzetben a “Connecting” szót látod, akkor még Zsolt nem csatlakozott az interjúhoz. Kérlek várj pár percet, ha megérkezik, a szürke négyzet helyett az ő kameraképét fogod látni.
Milyen mikrofont használj?
Kérlek szerezz be egy jó minőségű mikrofont is, hogy gördülékenyen mehessen a kommunikáció is (nagyon rossz érzés, amikor nem értjük a kérdést, és ezért nem tudunk érdemben válaszolni rá, ráadásul sok időt is elvesz a hiba javítása, és lecsúszhatsz fontos részekről is). Előzzük meg ezt a problémát!
Mi nagyon tudjuk ajánlani a Saramonic SA SR-ULM10 mikrofont, ami kb 10.000 Ft-ba kerül, de mégis remek hangzást biztosít, akár telefonon, laptopon vagy számítógépen csatlakozunk a híváshoz, de akkor is nagy segítséget nyújt, ha videót szeretnél felvenni.
A csíptetővel bármilyen ruhádra rá tudod akasztani, és fejhallgatót is tudsz hozzá csatlakoztatni.
Ezt a mikrofont Szilvi és én használjuk, és teljesen meg vagyunk vele elégedve.
A Saramonic mellett a Rode SmartLav+ mikrofont is ajánljuk. Kicsit többe kerül, mint az előző (kb. 20.000 Ft), de nagyon profi hangzást biztosít.
Zsolt is ezt használja a webinárokhoz, a képzésehez és az egyéb (például hirdetési) videóihoz egyaránt.
Milyen kamerát használj?
Kérlek egy jó minőségű kameráról se feledkezz meg, hiszen sokkal minőségibb hatást fogsz kelteni a nézők szemében, ráadásul kevésbé megterhelő a szemnek is.
Ha még nincs ilyen kamerád, akkor mi a Logitech C920 HD PRO típust javasoljuk, mi is ezzel szoktuk tartani a tanfolyamainkat, előadásainkat, és ár-érték arányban az egyik legjobb. Az Alza.hu-ról pedig akár másnapra is ki tudják szállítani.
Tipp: habár a Logitech kamera is profin tudja kompenzálni a rosszabb fényviszonyokat, de ha még jobb színélményre vágysz, akkor érdemes még beszerezned egy Elgato Keylight Air-t. Ez a lámpa ideális fényviszonyokat teremt a videóidban.