Megnézzük, hogy milyen lesz akkor egy CustomGPT, ha saját magunk készítjük el a betanítását és nem bízzuk a ChatGPT-re az elkészítését. Ez összességében az eredményesebb módszer, mert jobb eredményeket fogsz kapni, de:
picivel nehezebb kigondolni a struktúrát
több időt fog igénybe venni a párbeszédeshez képest
cserébe részletesebb, egyedibb lesz a működése így nagyobb valószínűséggel fogja ténylegesen azt csinálni, amit kérsz tőle.
Lépésről lépésre leírás:
Menj fel a ChatGPT oldalára.
Kattints a “GPT-k felfedezése” gombra
3. Ezt követően kattints a jobb felső sarokban lévő fehér “Létrehozás” gombra
4. Itt pedig a konfigurálás és a létrehozás közül a “Konfigurálás” fülön keresztül tudod elkészíteni a saját CustomGPT-det.
5. Ezt követően 6 beállítási lehetőséged lesz, most ezen megyünk végig egyesével.
Íme a 6 lépés:
Név
Ide írhatod a CustomGPT-d nevét, például Értékesítési Levél Varázsló
Leírás
Ide mehet egy rövid leírás arról, hogy mit csinál majd a GPT-d. Ez akkor lényegesebb, ha tervezed megosztani a CustomGPT-t.
Instrukciók
Ez a legfontosabb része a CustomGPT-nek, ide jön a parancssorok, szépen strukturáltan. Ide írd le azt, hogy pontosan mit kell csinálnia a CustomGPT-nek, példa: “Az a dolgod, hogy prezentációkban használható ikonokat készíts. Bármilyen üzenetet is kapsz, egy ikont kell belőle csinálnod.
A veled beszélgetők csak annyit fognak beírni, hogy milyen képarányú legyen az ikon – például 1:1 vagy 16:9 – és leírják, hogy mit ábrázoljon.
Az általad készített ikonok legyenek színesek és mindenképp fehér legyen a hátterük, hogy a fehér dián jól mutasson. Az ikonok színe kék vagy türkizzöld árnyalatú legyen. Mindig ebben a két színben gyártsd az ikont és legyen vibráló, élénk, színekkel teli az ikon. A stílusa az ikonoknak mindig modern, letisztult legyen.”
Beszélgetésindítók
Itt kell megadnod, hogyha valami egyedi üzenettel vagy kérdéssel/kéréssel szeretnéd indítani a beszélgetést.
Tudás és funkciók
A tudás részbe tudok feltölteni a betanítási fájlokat, mint például PDF, Word doksik stb.
A funkciók résznél pedig be tudod állítani, hogy mire legyen képes a CustomGPT, úgy tartják, hogy minél több be van kapcsolva, annál lassabb. Azonban én még ezt személy szerint nem tapasztaltam.
Web böngészés: Pontosan azt teszi ami a neve, az interneten tud keresni, ha erre van szükséged, akkor pipáld be.
DALL-E képgenerálás: Ez is pontosan azt jelenti ami a neve, ha szükséged van képek generálására, akkor ezt pipáld be.
Kódértelmező és adatelemzés: Ha ezt bekapcsolod, akkor képes lesz kódokat értelmezni és írni a CustomGPT, illetve komplex adatokat elemezni. Ezt pénzügyi CustomGPT-k esetén ajánlott bekapcsolni vagy ha kódolásra készítenél.
Műveletek
A műveleteken belül tudsz különböző programokat összekötni a ChatGPT-vel vagy magát a ChatGPT-t beprogramozni arra, hogy valamilyen “action”-t tegyen. Erre viszont nincs szükség, ez inkább haladó funkció.
6. Miután végigmentél a lépéseken és elkészült a CustomGPT-d, a jobb felső sarokban található létrehozás gombra nyomsz és el is készült.
7. Így, hogy elkészült a saját GPT-d, elérhető lesz a ChatGPT oldalán a bal oldali felső sávban, ezáltal bármikor használhatod mostantól.