Szia {:if $mssys_firstname != "" :}[mssys_firstname]{:else:}Foto tanonc{:/if:},
Érezted már úgy, hogy szeretnél fotózást tanulni, de a tudást valójában nem kapod meg biztos forrásból?
Az OKJ-s iskolákról elég vegyes dolgokat hallani, a MOME pedig csak kevesek kiváltsága, ahova 300-400 jelentkezőből évente mindössze 12 diákot vesznek fel, és oda is csak olyanokat, akik már alapvetően tudnak fotózni.
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ilyen képzésekre csak érettségi birtokában lehet jelentkezni, az országban a tanintézmények száma korlátozott és a tandíj is több százezer forint, amit nem mindenki engedhet meg magának.
Akkor honnan érdemes tanulni?
Elmehetünk esetleg gyakorlati oktatóhoz, egy mesterhez, de többnyire az emberek féltik a megszerzett tudásukat, így nem könnyű olyat találni, aki a leendő diákjában nem a jövőbeli konkurensét látja. Arról nem is beszélve, hogy ilyen emberből csak néhány tucat van az országban, az igény viszont jóval magasabb ennél.
Mikor Pestre költöztem és OKJ-ra jelentkeztem, én is felkerestem néhány profi fotóst, viszont kapacitás hiányában senki sem vállalt, akitől szívesen tanultam volna, így maradt az önképzés. Magadtól kitanulni egy szakmát nagyon izgalmas dolog, viszont borzasztó lassú folyamat, ami tele van bukdácsolással. Egy jó mester pedig pont ezt az utat rövidíthetné le.
De mit csinálj, ha nincs meg a megfelelő mestered?
A stúdióban eltöltött évek alatt, több ezer fotóssal találkoztam személyesen és láttam azt, hogy milyen szintű hiányosságok vannak. Hiába állítottam be a vakukat és mondtam meg az expozíciós értékeket, végül a kamerát is nekem kellett beállítani, mert sokszor ez is nehézséget jelentett. Ekkor határoztam el, hogy nagyobb hangsúlyt fektetek a fotóoktatásra!
Egy olyan egyedülálló oktatási rendszert építettem fel az elmúlt fél évben, ami mindenki számára elérhető tud lenni anyagi, helyi és iskolai végzettségtől függetlenül. Egy olyan oktatási rendszert, ami megtanít azokra, amik tényleg elengedhetetlenek ahhoz, hogy profi fotóssá válj. Itt nem lesz művészettörténet, szakrajz, testnevelésóra és olyan időrabló tantárgyak, amik nem tesznek hozzá túl sokat ahhoz, hogy eredményes fotós legyél.
Érdekel, hogy mi ez a szolgáltatás, ami egyedülálló az országban és téged segít?
Erről szerdán fogom lerántani a leplet. Ha szimpatikus, amit eddig olvastál róla, akkor mindenképp kövesd a leveleim.
Én már nagyon izgatott vagyok, mert ez még a könyvemnél is nagyobbat fog szólni!
Szép estét!
Welczenbach Tamás
http://fotosleszek.hu
[unsubscribe]Leiratkozás[/unsubscribe]