Mi a baj a klasszikus módszerekkel, ha munkaerőt keresel?
Egy hagyományos álláshirdetésre százezreket dobhatsz ki eredménytelenül
Nem túlzás, utánanéztem. Egy db álláshirdetés az egyik ismert portálon 120.000 Ft + ÁFA. És nem garantált, hogy elsőre jön egyáltalán bármilyen jelölt, nemhogy ideális... Ha többször is fel kell adnod a pozit, könnyen belefuthatsz abba, hogy több százezret fizetsz ki, mégsem lesz egyetlen használható jelentkeződ sem.
Ráadásul a jó emberek nem keresnek állást... Őket valahonnan fel kell állítanod
Szóval még ha van is pénzed ezekre az állásportálokra, akkor is szembesülni fogsz vele, hogy az "A-játékosok" - akiket Te is keresel - nem böngészik esténként az állásportálokat... Valahogyan a szemük elé kellene kerülj ÉS utána meg kellene győznöd őket arról, hogy miattad érdemes felállniuk! Na ez az, amire esélytelen leszel a sablonos álláshirdetésekkel.
Szigorodott a "klasszikus" álláshirdetés funkció Facebookon, egyre nehezebb...
Tudtad, hogy Facebookon a klasszikus álláshirdetéseket már nem tudod korra célozni? Bármilyen állást hirdetsz meg, azt bizony láthatják az egyetemisták és a Facebook-on aktív nagyik is. Azt gyanítom egyik korcsoport sem az, ahonnan a legjobb embereid kikerülnek. Ezen felül már csak speciális kategóriában tudsz állást hirdetni, ha egyáltalán átmegy a szűrőn…
És még ha van is jelentkeződ, órákat töltesz el gyémántokat remélve a kavicsok közti kutakodással...
Tegyük fel, hogy jönnek hozzád a jelentkezések. Ekkor a következő gond az, hogy órákat és összességében napokat töltesz el frusztráltan a béna álláshirdetések átnyálazásával... Mit szólnál hozzá, ha mostantól kezdve az összes jelentkezőnek csak a legjobb 20%-át kellene átnézed és a többiek automatikusan eltűnnének a feladatlistádról? Létezik ez a világ. 😉